poniedziałek, 20 czerwca 2022

Kredyt konsolidacyjny czy warto?

Im mniej różnych zobowiązań kredytowych "masz na głowie", tym lepiej. Życie jednak pokazuje, że konsumentów, którzy spłacają dwa lub więcej zobowiązań jest bardzo dużo, a nie są to wyłącznie kredyty i pożyczki gotówkowe, ale również debety w rachunkach czy karty kredytowe.

Dopóki nie ma problemów z terminowym regulowaniem zobowiązań, to wszystko jest ok. I w tym przypadku mówimy nie tylko o zobowiązaniach zaciągniętych w bankach, ale również o stałych domowych wydatkach, takich jak np. opłaty za czynsz, prąd czy gaz.

Jeżeli jednak zauważysz, że prawdopodobieństwo wystąpienia zatorów płatniczych staje się coraz bardziej prawdopodobne, to można rozważyć kredyt konsolidacyjny i skonsolidowanie kredytów, aby obniżyć ratę kredytową.

Uwaga! Jeżeli spłacasz terminowo raty jednego tylko zobowiązania, a jednocześnie Twoja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu, skontaktuj z kredytodawcą, aby zmienić warunki umowy i np. wydłużyć czas spłaty, co pozwoli zmniejszyć wysokość rat.

Tani kredyt konsolidacyjny, to kredyt z jak najmniejszymi kosztami. Co może wpływać na jego cenę, przeczytasz tutaj: Co Wpływa na Koszty Kredytu Konsolidacyjnego?

Konsolidacja kredytów czy warto?

Konsolidacja kredytów staje się popularna w momencie, kiedy pogarszają się warunki makroekonomiczne, tak jak to się dzieje obecnie. Rosnące ceny żywności, energii i paliw, wzrost stóp procentowych – to wszystko przekłada się na większe koszty utrzymania gospodarstw domowych i rosnące raty kredytów z oprocentowaniem zmiennym.

Łącząc kredyty w jeden, czyli konsolidując kredyty i korzystając z kredytu konsolidacyjnego, możliwe jest wydłużenie czasu spłaty, a tym samym obniżenie nowej raty. Strona wydatkowa domowego budżetu ulegnie zdecydowanej poprawie!

Pamiętaj, że nadmierna liczba spłacanych zobowiązań może przyczynić się przekredytowania i znacznego pogorszenia sytuacji finansowej. Niespodziewany splot wydarzeń, np. nieoczekiwane wydatki, mogą doprowadzić do powstania spirali zadłużenia.

Konsolidacja kredytów nie jest sposobem na pozbycie się zadłużenia, ale punktem wyjścia do sanacji domowych finansów i poprawy płynności finansowej.

Dla osób z odpowiednio wysoką zdolnością kredytową, to również możliwość uzyskania dodatkowej gotówki lub sposobność, aby uzyskać większy kredyt, np. hipoteczny, w przyszłości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz