środa, 27 kwietnia 2022

Co wpływa na koszty kredytu konsolidacyjnego?

Zaciągnięcie każdego kredytu, w tym i również i kredytu konsolidacyjnego, wiąże się z kosztami kredytowymi. I to nie najczęściej, ale zawsze. Warto, aby o tym pamiętać, szukając najtańszego kredytu.

Ale zanim napiszemy o kosztach kredytowych, to warto odpowiedzieć krótko, po co konsolidujemy kredyty i bierzemy kredyt konsolidacyjny i co to jest kredyt konsolidacyjny.

Konsolidacja kredytowa jest przeprowadzana po to, aby połączyć kilku innych kredytów i pożyczek w jedno zobowiązanie z jedną mniejszą miesięczną ratą. Rata kredytowa może być mniejsza przede wszystkim dlatego, że odpowiednio zostanie wydłużony czas kredytowania.

Na koszt kredytu konsolidacyjnego wpływ kilka czynników, z których najważniejsze jest oprocentowanie kredytu, ale dodatkowo może to być naliczona prowizja kredytowa czy koszt ubezpieczenia.

Jeżeli podliczymy wszystkie koszty razem, to otrzymamy całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego – cenę za pożyczenie pieniędzy.

Oprocentowanie, przy długim okresie kredytowania, ma największy wpływ na koszt kredytu. Jest to cena za pożyczony kapitał. I teraz najważniejsze: im dłuższy jest okres spłaty zobowiązania, tym większe odsetki zapłacisz – ponieważ, tym dłużej kapitał pozostaje do twojej dyspozycji.

Podobnie jest z kwotą kredytu – im więcej pożyczasz, tym więcej odsetek należy oddać.

Warto zatem zwracać uwagę na samo oprocentowanie nominalne, ale i nie zapominać o przeanalizowaniu kosztów całkowitych.

Kredyty konsolidacyjne porównanie konieczne, aby stwierdzić, który kredyt jest tańszy

Porównując oferty kredytowe z różnych banków, możliwe jest, aby wskazać ten bank, który ma tańszy kredyt. Nie ma innej możliwości, jak tylko porównanie kredytów. Jedna oferta nie wystarczy.

Bank, zanim udzieli finansowania, zawsze sprawdzi twoją zdolność i wiarygodność kredytową. Im mniejsze stanowisz ryzyko kredytowe dla banku, czyli uzyskasz lepszą ocenę kredytową, tym większa szansa na korzystniejszą ofertę.

Czy kredyt konsolidacyjny można dostać bez zdolności kredytowej?

Kredyty, pożyczki (w tym i w firmach pożyczkowych) są dostępne wyłącznie osobom, które wykażą odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Ich dochody w relacji do wydatków, muszą pozwolić regulować zobowiązanie zgodnie z przyjętym harmonogramem spłat.

Kiedy chcesz połączyć kilka zobowiązań w kredyt konsolidacyjny, ale brak tobie zdolności kredytowej, to nie otrzymasz ani kredytu, ani pożyczki.

Negatywna historia kredytowa w BIK – opóźnienia w spłatach zobowiązań kredytowych i pożyczkowych – w praktyce eliminują z możliwości ubiegania się o kredyt bankowy. Z pożyczki pozabankowej już niekoniecznie, ale będzie ona DUŻO kosztowniejsza od kredytu bankowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz