O co chodzi w konsolidacji kredytów? Przede wszystkim chodzi o zredukowanie liczby spłacanych kredytów i pożyczek oraz zmniejszenie nowej raty kredytowej wydłużając czas spłaty. Ten kredyt celowy, pozwala spłacić inne wybrane zobowiązania.
Co również jest istotne, kredyty i pożyczki spłacane obecnie, nie muszą pochodzić z banku dokonującego konsolidacji. Nie ma obowiązku konsolidowania wszystkich zobowiązań, można nawet przenieść do innego banku jedno zobowiązanie i wnioskować o dodatkową gotówkę (jest to pożyczka gotówkowa, która jest konsolidowana).
Duża liczba instytucji oferujących kredyty konsolidacyjne, przygotowała oferty kredytowe na warunkach promocyjnych dla nowych klientów. Podstawowy warunek, poza oczywiście pozytywną oceną kredytową, jest taki, aby konsolidowane zobowiązania pochodziły z innego banku.
Dodatkowe informacje o tym jak przenieść kredyty do innego banku.
Konsolidacja kredytów, pożyczek bankowych
Bardzo rzadko do konsolidacji przeprowadzanej przez bank, może włączyć produkty kredytowe zaciągnięte w SKOK-ach – ale zdarzają się i takie oferty. Niezwykle rzadko konsolidacji podlega już zaciągnięty kredyt konsolidacyjny, a z pewnością nie mogą to być pożyczki ratalne z firm pożyczkowych.
Pożyczki pozabankowe, np. chwilówki i pożyczki ratalne, można spłacić korzystając z dodatkowej gotówki w ramach kredytu konsolidacyjnego lub wybierając pożyczkę konsolidacyjną bankową.
Warto nadmienić, że to bank spłaca wierzycieli wyszczególnionych we wniosku kredytowym. Nie musimy robić tego samodzielnie, wystarczy dostarczy odpowiednie dokumenty, o których poinformuje bank, umożliwiające dokonanie spłat.
Co oznacza kredyt konsolidacyjny w praktyce? To, że kredytobiorca nie otrzymuje środków finansowych na konto czy do ręki. Wyjątkiem jest pożyczka konsolidacyjna – pożyczkobiorca samodzielnie wówczas reguluje zobowiązania oraz tzw. gotówka w ramach kredytu konsolidacyjnego, która jest przelewana na rachunek i którą można swobodnie dysponować.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz