Kredyty Konsolidacyjne w propozycjach banków

Kredyt konsolidacyjny - gdzie skonsolidować (czyli połączyć) kilka zobowiązań kredytowych posiadanych w bankach w jeden kredyt?

kredyty Konsolidacyjne w propozycjach banków

Ale na początku należałoby odpowiedzieć na pytanie: jakie są podstawowe korzyści, które możesz uzyskać korzystając z kredytu konsolidacyjnego?

Przede wszystkim wygoda: nie trzeba pamiętać o kilku płatnościach rat kredytowych w każdym miesiącu. Po drugie konsolidacja pozwala zwiększyć i poprawić zdolność kredytową - dlatego bardzo często można otrzymać w ramach konsolidacji dodatkową gotówkę. Po trzecie: oszczędzasz swój czas i pieniądze, ponieważ spłacasz w jednym terminie, w jednym banku i jedną ratę kredytu.

Ponieważ w przypadku konsolidacji spłata rozłożona jest na dłuższy czas, dlatego płacisz mniejszą ratę. Oprocentowanie jest z reguły niższe niż przy kredycie gotówkowym, a w zależności od wysokości konsolidacji kredytowej, możliwy jest kredyt bez zabezpieczeń i poręczycieli oraz bez zgody współmałżonka.

Gdzie konsolidacja kredytów?

Poniżej znajdują się najnowsze propozycje banków, w których można zapytać o kredyt konsolidacyjny. Wystarczy wysłać formularz kontaktowy. Możesz również odwiedzić jedną z placówek bankowych w mieście.

Jakie produkty kredytowe spłacisz z kredytem konsolidacyjnym?

Wszystko zależy od banku. Generalnie można skonsolidować wszystkie kredyty i pożyczki bankowe, począwszy od kredytów i pożyczek gotówkowych, a kończąc na kartach kredytowych.

Zobowiązania, które można przenieść i połączyć zależą od konkretnej oferty kredytowej, ale przeważnie są to:

  • pożyczki i kredyty gotówkowe,
  • kredyty konsumenckie na zakup towarów i usług,
  • kredyty samochodowe,
  • kredyty hipoteczne (kredyty mieszkaniowe) i pożyczki hipoteczne,
  • kredyty i pożyczki konsolidacyjne,
  • zadłużenie w kartach kredytowych oraz limity w rachunkach bankowych.

Oczywiście zakres produktów zależeć będzie już od wybranego banku.

Są dwa rodzaje konsolidacji

Pamiętaj, że konsolidując kredyt mieszkaniowy (lub inny hipoteczny), zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na nieruchomości. Okres kredytowania jest znacznie dłuższy niż przy kredytach konsolidacyjnych nawet gotówkowych, i może wynieść nawet i 20-25 lat.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy można otrzymać do wysokości ok. 200 tys. zł, natomiast hipoteczny w zasadzie nie ma górnego limitu i zależy od wyceny nieruchomości, która jest jego zabezpieczeniem. Banki oferują również dodatkowe korzyści, np. pakiety ubezpieczeniowe, dodatkową gotówkę, wakacje kredytowe, jak i akceptują różne źródła dochodów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz