Dobry kredyt konsolidacyjny, jak sprawdzić? Gdzie szukać takiego kredytu na skonsolidowanie wielu różnych pożyczek i kredytów bankowych?
Propozycji bankowych, umożliwiających skonsolidowanie kredytów, jest kilka – tych, na które powinniśmy w szczególności zwrócić uwagę. Jednak, aby wybrać korzystne połączenie kredytów, to już niezbędne jest porównanie kilku ofert bankowych.
Z pewnością wiesz co to jest konsolidacja kredytów. Dla przypomnienia, kredyt konsolidacyjny umożliwia „połączenie” kilku kredytów w jeden. Oznacza to, że bank spłaca wybrane zobowiązania nowym kredytem i przeważnie oferuje lepsze warunki spłaty. Po konsolidacji spłacamy tylko jeden kredyt: w jednym banku i w jednym terminie. Nie musimy pamiętać o kilku różnych datach regulowania zobowiązań.
Wybór kredytów konsolidacyjnych jest duży, ale należy skupić się na tych propozycjach, które są w szczególności atrakcyjne, czy to ze względu na zerową prowizję czy stosunkowo niskie oprocentowanie nominalne. Gdzie po kredyt konsolidacyjny? Poniższe zestawienie powinno pomóc:
Kredyty konsolidacyjne jak to działa
Możemy wyróżnić dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych. Kredyty konsolidacyjne hipoteczne i gotówkowe.
Kredyt konsolidacyjny gotówkowy, to połączenie kilku różnych zobowiązań, np. pożyczek gotówkowych, ratalnych, samochodowych, bez zabezpieczenia hipotecznego.
Jeżeli wybierzemy kredyt konsolidacyjny hipoteczny, to zabezpieczeniem spłaty jest hipoteka na nieruchomości. Jednym z konsolidowanych kredytów może być wówczas produkt hipoteczny.
Dla kogo konsolidacja kredytów? Przede wszystkim jest korzystna (a i niekiedy i konieczna) dla osób, które mają trudności w utrzymaniu płynności finansowej ze względu na łączną wysokość spłacanych rat kredytowych.
Z konsolidacji mogą skorzystać również osoby, które chcą skorzystać z dodatkowej gotówki w ramach kredyty konsolidacyjnego lub planują w niedalekiej przyszłości zaciągnąć nowy kredyt. Zmniejszenie nowej raty, powoduje, że rośnie zdolność kredytowa.
Najlepszy kredyt konsolidacyjny - niższa rata kredytowa
W wybranym banku można skonsolidować zadłużenie wynikające z kredytów i pożyczek gotówkowych, kredytów samochodowych, kredytów ratalnych czy limitów kredytowych.
Możliwe jest również przeniesienia jednego kredytu do innego banku i spłacanie na korzystniejszych warunkach (jeżeli takie warunki bank zaproponuje) – mówimy wówczas o refinansowaniu kredytu.
Nierzadko w ramach kredytu konsolidacyjnego banki oferują dodatkową gotówkę. Ta nowa pożyczka jest wliczana oczywiście do kredytu konsolidacyjnego, a rata kredytowa i tak może być mniejsza od sumy rat kredytowych płaconych poprzednio.
Pamiętać należy, że nowa rata kredytowa jest niższa z głównie z jednego powodu: dłuższy będzie okres kredytowania. Powoduje to równocześnie, że wzrasta także koszt odsetkowy, a tym samym zadłużenie będzie większe niż przed konsolidacją.
Jaki jest najlepszy kredyt konsolidacyjny? Jeżeli zwracamy uwagę na cenę takiego kredytu, to oczywiście dobry kredyt konsolidacyjny, to taki, który ma najniższe koszty całkowite. Warto jest w miarę możliwości porównać co najmniej dwie przedstawione oferty kredytowe, aby wybrać tańszy kredyt.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz