Jak działa kredyt konsolidacyjny lub pożyczka konsolidacyjna? W jakim banku można skorzystać z konsolidacji kredytów? Sprawdź podstawowe informacje dotyczące kredytu konsolidacji i zapoznaj się z bankami, w których taki kredyt możesz uzyskać.
Warunek jest jednak jeden (a właściwie dwie): musisz mieć odpowiednią zdolność i wiarygodność kredytową, bo od tego zależy czy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie.
Kredyt konsolidacyjny (jak również pożyczka konsolidacyjna) umożliwia połączenie wszystkich kredytów bankowych w jeden, co skutkuje tym, że zamiast kilku rat miesięcznie, mamy obowiązek płacić jedną ratę.
Kredyt konsolidacyjny pozwala skonsolidować: kredyty i pożyczki gotówkowe (najczęściej), kredyty ratalne, kredyty samochodowe, inne kredyty konsolidacyjne, kredyty hipoteczne i mieszkaniowe, pożyczki hipoteczne, karty kredytowe oraz limit odnawialny w ROR. W przypadku limitów bardzo jest to ważne, jeżeli jest ona niespłacany, a wykorzystany w całości, ze względu na wysokie oprocentowanie.
W wybranym banku można skonsolidować nie tylko różne kredyty, ale z różnych banków.
Ponieważ banki prowadzą samodzielną politykę kredytową, to oczywiście, że zakres przeprowadzanej konsolidacji (nie tylko rodzaj konsolidowanych zobowiązań) zależeć już będzie od konkretnego banku.
Kredyt konsolidacyjny jakie dokumenty?
Zanim zadzwonisz do banku w sprawie kredytu konsolidacyjnego, należałoby przygotować:
- dowód osobisty,
- dokumenty (umowy), które potwierdzają, że posiadamy i spłacamy różne zobowiązania finansowe.
Banki z reguły akceptują różne źródła dochodów:
- umowa o pracę,
- umowy cywilnoprawne lub kontrakty,
- umowy najmu, dzierżawy,
- emerytura i renta,
- zasiłek przedemerytalny,
- działalność gospodarcza.
Jaką kwotę można otrzymać w ramach kredytu konsolidacyjnego? W zależności od wybranego banku, kredyt konsolidacyjny gotówkowy można otrzymać nawet i na 200 000 zł na 10 lat. Dotyczy to kredytów konsolidacyjnych gotówkowych. W przypadku konsolidacji zabezpieczonej na hipotece nieruchomości, kwota może być znacznie większa, a okres kredytowania wydłużony nawet do 25 lat.
Porównując kredyty konsolidacyjne sprawdź RRSO i koszt całkowity kredytu.
RRSO - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – jest to całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta. Wyrażony jest jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym. RRSO uwzględnia, poza oprocentowaniem nominalnym, również inne koszty kredytu. Na przykład: prowizja, opłaty, koszty niezbędnych usług dodatkowych, koszty zabezpieczenia kredytu, ubezpieczenie kredytu.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz