poniedziałek, 11 grudnia 2023

Kredyt konsolidacyjny online

Kredyt konsolidacyjny online – jak wybrać najlepszą ofertę w banku? Gdzie po taki kredyt online, a gdzie w oddziale banku? W serwisie sprawdzisz najnowsze porównanie kredytów konsolidacyjnych.

kredyt konsolidacyjny online

Kredyt konsolidacyjny online, oznacza, że wniosek kredytowy wysyłamy przez internet. Szybko i skutecznie. Podajemy podstawowe dane wymagane w formularzu, a które ułatwiają kontakt ze strony banki i czekamy na telefon.

Czy warto i konsolidować kredyty i pożyczki? Przede wszystkim należy wiedzieć, że konsolidacja kredytowa to "połączenie" wszystkich posiadanych kredytów i pożyczek w jeden kredyt. Konsolidacja w zależności od wyboru banku, obejmuje kredyty i pożyczki:

  • gotówkowe,
  • ratalne,
  • samochodowe,
  • konsolidacyjne,
  • hipoteczne.

Skonsolidować można również limity na karcie kredytowej i w koncie bankowym.

Samo skonsolidowanie zadłużenia to jedno. Najważniejsze jest to, że dodatkowo obniżamy wysokość raty kredytowej, a to dzięki wydłużeniu czasu jego spłaty. Kredyt konsolidacyjne jest z reguły nieco tańszy od pożyczki gotówkowej.

Dłuższy okres kredytowania, to mniejsza rata. Jednocześnie jest to droższy kredyt, ponieważ zapłacimy więcej odsetek od kredytu.

Dodatkowo może istnieć konieczność uiszczenia opłaty za wcześniejszą spłatę kredytów (należałoby to sprawdzić w umowach). Najczęściej taka opłata jest przerzucana na kredytobiorcę.

Kredyt konsolidacyjny online. Gdzie będzie najtaniej?

Płacisz zbyt duże raty kredytowe i masz problemy z ich terminowym regulowaniem? Zastanów się nad konsolidacją zobowiązań w jeden kredyt.

Kredyt konsolidacyjny online czy tradycyjnie w banku - jedno i to samo? Niekoniecznie. Różnica polega na tym, że w przypadku kredytu konsolidacyjnego online, wniosek kredytowy wysyłamy przez internet, a cała procedura odbywa się przez internet i telefonicznie. Jeżeli zdecydujemy się na sposób tradycyjny, to z takim wnioskiem musimy udać się do banku.

Poza tym w przypadku kredytów konsolidacyjnych online, może być taniej, co nie oznacza, że tak będzie. Nie zwalnia nas zatem taki wybór, od porównania danej oferty z innymi.

Konsolidacja kredytów jest dobrym sposobem, aby odzyskać płynność finansową i zmniejszyć miesięczne zobowiązania. Ale należy działać szybko, zanim utracimy płynność finansową i zaprzestaniemy płacić raty. Jeżeli tylko pojawią się opóźnienia w regulowaniu kredytów, nasza szansa na uzyskanie kredytu dramatycznie spada.

Kredyt konsolidacyjny online w praktyce

Jak zatem wygląda taka konsolidacja w praktyce? Najczęściej jest tak, że kredytobiorca przedstawia umowy kredytowe do konsolidacji, podpisuje w banku umowę o kredyt konsolidacyjny i bank z udzielonego kredytu spłaca kredyty i pożyczki przedstawione do konsolidacji.

Kredyt konsolidacyjny online można otrzymać praktycznie od 1 000 zł do nawet i 200 000 zł, a spłacać do 120 miesięcy. W przypadku konsolidacji gotówkowej podejmowana jest szybka decyzja kredytowa, ponieważ w niektórych bankach decyzja może zostać podjęta nawet w godzinę od złożenia wniosku. Zwróć uwagę, że to również minimum formalności – dokumenty potwierdzające dochody zazwyczaj przesyła się w formie elektronicznej. W końcowym etapie, aby zawrzeć umowę, nie musisz wychodzić z domu - można to zrobić telefonicznie, online lub przez kuriera.

Propozycja kredytowa, jak i cały proces kredytowy jest oczywiście uzależniony od polityki kredytowej wybranego banku. Dotyczy to również warunków na jakich może zostać udzielony kredyt - brana jest pod uwagę między innymi zdolności i wiarygodność kredytowa.

Jak wybrać kredyt konsolidacyjny online? Przede wszystkim należy zapoznać się z propozycjami banków, które znajdziesz poniżej. Kredyty konsolidacyjne online i tradycyjne:


Sprawdź również: Gdzie po tani kredyt gotówkowy w banku?


Pamiętaj: ostateczne warunki kredytowania zależą od twojej oceny wiarygodności kredytowej dokonanej przez, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty.

Kredyty konsolidacyjne online i porównanie banków

Coraz więcej jest propozycji kredytów konsolidacyjnych online, ale nie każda taka propozycja musi być korzysta. Konsolidacja kredytów online polega na udostępnianiu wniosku kredytowego przez internet i możliwości jego wysłania online.

Kredyt konsolidacyjny przez internet będzie wymagał złożenia wniosku kredytowego, dokumentów potwierdzających tożsamość oraz dokumentów potwierdzających uzyskiwanie dochodów. Po obliczeniu zdolności kredytowej oraz sprawdzeniu wiarygodności kredytowej, bank podejmuje decyzję.

Na co musisz zwrócić uwagę, jeżeli chcesz wybrać tani kredyt konsolidacyjny online? W takiej sytuacji ważna jest cena kredytu. Cena kredytu, to inaczej wszystkie koszty, które poniesiesz na rzecz banku w związku z udzieleniem kredytu.

Koszt kredytów konsolidacyjnych

Najczęściej występujące koszty dla kredytów konsolidacyjnych:

  • odsetki kredytowe - zależne od oprocentowania nominalnego i od wysokości kredytu oraz czasu jego spłaty.
  • prowizja - najczęściej naliczana jako procent od wysokości wypłaconego kredytu (może być kredytowana).
  • ubezpieczenie - z reguły jest nieobowiązkowe.
  • koszty dodatkowe, np. związane z opłatą administracyjną czy za rozpatrzenie wniosku.

Powinniśmy także pamiętać, że wybór raty (malejące lub stałe) również wpływają na koszt kredytu, podobnie jak data wypłaty środków finansowych i daty płatności rat (ale w mniejszym stopniu).

Nie tylko kredyty konsolidacyjne online. Czy wiesz, że...

  • Kredyty konsolidacyjne najczęściej mają jednakową stopę oprocentowania w całym okresie spłaty.
  • Kredyt konsolidacyjny jest zwykle niżej oprocentowany od kredytów i pożyczek gotówkowych.
  • Plusem kredytów konsolidacyjnych jest zwykle niższa rata kredytowa w porównaniu z sumą rat kredytów, które do tej pory spłacaliśmy.
  • Kredyty konsolidacyjne pozwalają na łączenie różnych produktów kredytowych. W zależności od wybranego banku mogą to być kredyty gotówkowe, samochodowe, hipoteczne, karty kredytowe i kredyty w rachunku osobistym.
  • Aby porównać kredyty lub pożyczki wg ceny, należy sprawdzić koszty całkowite kredytu lub jego RRSO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz